Transport kombinowany

 

Transport intermodalny, jak często określa się tytułowy transport kombinowany szczególnie wielkie znaczenie ma w Europie, w obszarach gęsto przecinanych morzami, rzekami, bogatymi w infrastrukturę kolejową i drogową. Firmy takie jak Helena TS, dysponujące wielkim doświadczeniem i szeroką siecią powiązań biznesowych mogą dzięki temu korzystać z szerokiej gamy możliwości zestawiania ciągów logistycznych z różnych rodzajów transporty: kolejowego, morskiego czy też lądowego i lotniczego w taki sposób, aby uczynić przewóz ładunku jak najefektywniejszym.

Wspomniana Europa jest kontynentem o najbogaciej rozwiniętej linii brzegowej na świecie. Liczne półwyspy i zatoki sprzyjały lokacji portów i transportowi morskiemu. Równolegle rozwijający się transport lądowy, a od XIX wieku także kolejowy (w XX stuleciu dołączył do nich także transport lotniczy), co spowodowało, ze chętnie korzystano z różnorakich form przewozu obecnych na rynku – to tutaj właśnie, w Starym Świecie narodził się transport kombinowany na dużą skalę. Obszernie pisze się o tym w serwisie transport-kontener.pl.

Na tak obiecującym i przyszłościowym rynku nie mogło zabraknąć Heleny TS. Firma ta od piętnastu już lat zbiera doświadczenia specyficzne dl przewozów wykorzystujących mnogość dostępnych środków transportu.

Należy pamiętać, że obok korzyści przez przedsiębiorcami oferującymi transport kombinowany stoją takie wyzwania. Sam przeładunek towaru ze statku np. na wagon kolejowy, czyli dodanie do siebie transportu morskiego i kolejowego jest dla spedytora pracą wymagającą szczególnej uwagi. Musi on uważać na możliwość wypadku, nieścisłości prawne, możliwe opóźnienia i niespodziewanie koszty. Tylko doświadczone i rzetelne firmy jak Helena TS są w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top