Polska stale sprowadza produkty z USA pokazujemy jakie

Polska stale sprowadza produkty z USA pokazujemy jakie

Jednym z gospodarczych gigantów na światowym rynku przemysłowym są z pewnością Stany Zjednoczone. Również podczas kryzysu, gdy gospodarki wielu państw znacznie przyhamowały, zaś ich dochody zmalały, USA utrzymywało się w czołówce państw nie tylko najmocniej rozwiniętych, lecz i o najsilniejszej gospodarce. Ma to odpowiednie skutki też i współcześnie, ponieważ ze Stanów sporo rzeczy kupuje również Polska.
Co zazwyczaj importujemy zza oceanu? Nade wszystko różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, na czele ze smartfonami, laptopami i monitorami. Wielki popyt jest u nas też na tamtejsze auta, ale najczęściej są to zamówienia typowo indywidualne – dealerzy importują auta zwykle po otrzymaniu kilku zamówień, ponieważ jedynie w tej sytuacji taki zakup jest dla nich opłacalny finansowo. Na krajowy rynek z przeznaczeniem do dalszej odsprzedaży sprowadza się także motocykle z wyjątkowym uwzględnieniem markowych Harleyów. Import z USA to również ubrania i buty, zwłaszcza te znanych firm oraz artykuły żywnościowe. Pośród polskich sklepów wielkim zainteresowaniem cieszą się szczególnie produkty żywnościowe, które w środkowej części kontynentu są zazwyczaj mało znane – jak przykładowo masło orzechowe czy dziwne odmiany słodyczy oraz słodkich napojów. Polski rynek z chęcią importuje również sprowadzane ze Stanów elementy do maszyn, samochodów oraz drobnej elektroniki.
Polska stale sprowadza produkty z USA pokazujemy jakie

Polska nadal importuje produkty z USA – mówimy jakie

Nie wystarczy jednak wiedzieć, co sprowadzać oraz na co jest w obecnej chwili potrzeby. W celu minimalizacji kosztów wielu kupujących decyduje się na skorzystanie z korzystnego cenowo przewozu morskiego – choć trwa on na pewno dłużej od powietrznego, jest gwarancją niższych kosztów, a co za tym idzie, sklepowy sprzedawca może zaproponować w sklepie niższą stawkę dla swoich klientów. Wypada jednak wiedzieć, że import z USA rządzi się takimi samymi restrykcjami, co import towarów z terenów UE czy pozostałej Europy. To znamionuje, że sprowadzane towary przechodzą inspekcję graniczną oraz jest na nie nakładane cło i na ogół podatek VAT.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top