Wycieraczki samochodowe
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Wycieraczki samochodowe (8)Niezbędnym wyposażeniem samochodu pozwalającym na podniesienie bezpieczeństwa jazdy są niewątpliwie wycieraczki przednich szyb. Aby zapewniały dobrą widoczność podczas deszczu, muszą być w bardzo dobrym stanie. Wycieraczki samochodowe wyszczerbione i kruszące się bezpiecznej jazdy na pewno nam nie zapewnią. Warunkiem koniecznym jest ich regularna wymiana, której dokonać możemy samemu. Nie jest to trudne zajęcie. Ważne aby dobrać odpowiednią wycieraczkę do naszego modelu auta. Najbezpieczniej sprawdzić, czytając informacje na ich opakowaniu mówiące o długości piór i ich przeznaczeniu ze względu na markę auta. Dobór odpowiedniej długości jest bardzo istotny, zbyt długie pióra wycieraczki mogą haczyć o uszczelkę przedniej szyby, natomiast za krótkie ograniczą pole widzenia kierowcy z powodu złe pracy.
Należy także pamiętać o płynie do spryskiwaczy, który regularnie należy uzupełniać, aby wycieraczki nie pracowały na sucho, co grozi porysowaniem szyb.
Warto zadbać o wymianę wycieraczek samochodowych przed wyruszeniem w dłuższą podróż, tak aby niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprawiały nam większego problemu podczas jazdy.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top