Wybrałeś działkę? A co z sąsiedztwem?

Wybrałeś działkę? A co z sąsiedztwem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wybrałeś, więc już wymarzoną działkę budowlaną, znajduje się ona w szczerym polu, nikt nie będzie ci zawracał głowy, żyć nie umierać!
A czy sprawdziłeś plany developerów odnośnie zabudowy osiedla? Nie? To może się okazać że w przeciągu dwóch lat będziesz mieszkał w centrum przedmieść, gdzie wyjście przed dom w samych bokserkach będzie uważane za skandal obyczajowy ;]

Przy wyborze działki budowlanej oprócz kwestii merytorycznych (takich jak cena, wielkość, umiejscowienie czy stosunki administracyjno-prawne) należy zwrócić uwagę na otoczenie działki. Należy zadać sobie pytanie czy chcemy tworzyć więzi sąsiedzkie, czy wejść już w więzi zawiązane jako ten “nowy”. A może lepiej mieszkać na odludziu, gdzie bez problemu będziemy mogli zorganizować grilla czy ognisko dla przyjaciół.
Ściśnięte działki budowlane – efekt

Kwestia wyboru sąsiedztwa jest kwestią typowo jakościową, która jednak może znacząco się odbić na nasz komfort życia. Pamiętajmy że oglądając działkę możemy się dowiedzieć o planach zabudowy osiedla, lub odwiedzić mieszkających w okolicy ludzi i spytać się jak im się mieszka. Dzięki temu poznamy też naszych przyszłych sąsiadów i będziemy wiedzieli z kim mamy do czynienia (lub z kim do czynienia mieć nie chcemy).

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top