Wiosna za oknem? Czas zacząć murowanie!

Wiosna za oknem? Czas zacząć murowanie!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gdy tylko da się poczuć wiosenne ciepło, rozpoczyna się sezon budowlany.
Fundamenty domów, które zdążyliśmy zbudować jeszcze przed zimą, cierpliwie czekały aż znów się zrobi ciepło. Teraz możemy zacząć murować ściany! Ściany nośne muruje się często przy pomocy zaprawy tradycyjnej, która nie do końca jest z początku odporna na nagłe zmiany temperatury.

Osłanianie murów

Ściany można chronić stosując się do kilku prostych wskazówek.
Po pierwsze “roboty mokre” (np. murowanie) zaleca się wykonywać w temperaturze przekraczającej +5 stopni C. Jak wiadomo wiosną, w nocy, mogą występować jeszcze przymrozki, które uszkodzą nasze mury. Warto skorzystać z prostej i taniej metody ich zabezpieczenia.

Budowa murów

Metoda ta nazywa się “metodą zachowania ciepła”. Polega ona na zachowaniu wytworzeniu w murze odpowiedniego ciepła na okres, przez który zaprawa uzyska przynajmniej 20% swojej wytrzymałości. Aby tego dokonać należy przechowywać materiały do budowy w ogrzewanych pomieszczeniach. Dodatkowo warto do zaprawy dodać specjalne związki chemiczne, które przyspieszają jej twardnienie. Zaprawę należy również podgrzać przed położeniem i transportować w pojemnikach, które zapewnią jak najmniejszą utratę ciepła.

Gdy już wzniesiemy nasz mur, to warto go okryć słomianymi matami lub folią budowlaną, a następnie przykryć szczelnie deskami. W ten sposób wznoszona przez nas ściana będzie dobrze osłonięta przed wpływem czynników atmosferycznych.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top