Wakacje nad morzem
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Gdzie na wakacje?

Lato, to czas, w którym pragniemy odpocząć od nawału pracy i codziennych obowiązków. Planując urlop zastanawiamy się gdzie lepiej jest jechać, w góry czy też nad morze. Obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników.
Jeśli chodzi o wakacje nad morzem to jest to dobry pomysł dla osób, które marzą o pięknej opaleniźnie, uwielbiają wygrzewać się na słońcu, a wieczorami chcą się przespacerować po plaży w blasku zachodzącego słońca. Jeżeli więc pracujemy ciężko przez cały rok, a w ciągu urlopu chcemy poleniuchować to wakacje nad morzem będą idealną ku temu okazją. Morze jest także dobrą opcją dla tych osób, które kochają pływanie i sporty wodne, oraz dla całych rodzin z dziećmi. Maluchy chętnie będą spędzać czas lepiąc babki z pisaku czy pluskając się bezpiecznie w ciepłej wodzie.
Część osób woli jednak długie spacery, wspinaczkę czy wieczory przy ognisku. Wybiorą oni góry, aby zamiast leżeć na plaży, mogli wspinać się na szczyty i podziwiać górskie pejzaże. Taka wyprawa to nieraz ogromny wysiłek fizyczny, ale także satysfakcja z pokonywania własnych słabości. Spokój i cisza panujące na mniej uczęszczanych szlakach pozwalają zebrać myśli i skoncentrować się na obcowaniu z naturą. Wieczorami można wybrać się do karczm góralskich, aby spróbować tradycyjnych potraw czy posłuchać ludowej muzyki.
Widzimy więc, że wybór pomiędzy wakacjami nad morzem, a urlopem w górach to kwestia indywidualna, zależna od naszych upodobań. Niezależnie od tego, jaki pomysł wybierzemy, jedno jest pewne. W Polsce nie brakuje pięknych miejsc, które warto odwiedzić!

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top