motoryzacja (10)Motoryzacja to nie tylko to co posiada silnik. W skład motoryzacji wchodzą także rowery.

Moda na aktywnie spędzany wypoczynek rośnie z roku na rok, Polacy coraz chętniej wybierają piesze wędrówki, pływanie, jogging, czy jazdę na rowerze i starają się tak również spędzać swój urlop.

O ile w przypadku joggingu, pływania i spacerów nie ma problemu z transportem akcesoriów, o tyle zapakowanie na wakacje roweru może stanowić nie lada wyzwanie. Jak zatem zgodnie z prawem transportować swoje rowery?

Najprostszy sposób, to złożenie siedzeń z tyłu i transport rowerów we wnętrzu samochodu. Niestety jest to możliwe tylko w większych pojazdach i przy założeniu, że podróżuje z nami tylko jeden pasażer. Następnym rozwiązaniem jest zamocowanie bagażnika dachowego, w tym przypadku nie musimy już ograniczać liczby pasażerów, jednak musimy wziąć pod uwagę wiele innych kwestii. Po pierwsze konieczność uniesienia rowerów na wysokość dachu pojazdu, co może nas bardzo obciążać i raczej z tym zadaniem nie poradzą sobie kobiety. Kolejna sprawa to opory powietrza jakie są obecne w trakcie jazdy, które przekładają się na zwiększenie spalania paliwa i co za tym idzie na większe koszty podróży.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top