Turystyka na Kubie
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Turystyka na Kubie jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Komunistyczna wyspa na Karaibach jest nadal zamknięta na wiele możliwości zarabiania, jednak od lat 90. czerpie ogromne zyski z turystyki. Mimo iż zagraniczne firmy muszą płacić tu olbrzymie podatki, czerpią znacznie przewyższające je zyski, gdyż zainteresowanie turystów jest ogromne. Jakie są główne atrakcje turystyczne na Kubie?

Warto przede wszystkim zwiedzić Hawanę, stolicę kraju. To urokliwe miasto, o niepowtarzalnej atmosferze. Warto zwiedzić starą część miasta, popatrzeć na wciąż jeżdżące po jego ulicach samochody z lat 50. dwudziestego wieku, wypić mojito w barze, gdzie robił to Hemingway, wybrać się na spacer bulwarem Malecon.
Będąc na Kubie warto z przewodnikiem przespacerować się dżunglą, zwiedzić kolonialne miasto Trynidad, obejrzeć pomnik Che Guevary w Santa Clara. Po zwiedzaniu przyjemnie będzie odpocząć w jednym z nadmorskich kurortów, np. w Varadero, odpoczywając na ciepłej plaży i kąpiąc się w ciepłym morzu.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top