Trend wykorzystywany w budownictwie – drzwi ognioodporne

Trend wykorzystywany w budownictwie – drzwi ognioodporne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jednym z nowszych trendów wykorzystywanym w budownictwie i wykończeniach wnętrz jest stosowanie materiałów ognioodpornych. Materiały te są stosowane w urządzeniach przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze albo w obecności ognia. Jednym z elementów budowlanych, w którym znajduje zastosowanie ten materiał są drzwi ognioodporne. Do budowy tego rodzaju drzwi wykorzystuje się np. płyty wiórowe. Zazwyczaj skrzydło drzwi wykonane jest z płyty wiórowej Halspan, a ościeżnica z drewna o odpowiedniej gęstości. W wyglądzie zewnętrznym, drzwi ognioodporne nie różnią się znacząco od zwykłych drzwi. Ich design zależy od odbiorcy, jego preferencji i gustu.

Powierzchnia skrzydła drzwiowego może być wykończona fornirem naturalnym, profilowanymi płytami MDF lub HDF, powłoką lakierową lub listwami drewnianymi.

Skrzydła drzwi mogą być pełne, przeszklone, z naświetlem i doświetleniem. Ze względów bezpieczeństwa przy produkcji drzwi ognioodpornych stosuje się odpowiednie uszczelki, które pod wpływem wysokiej temperatury pęcznieją i odpadają. Do zamykania tego rodzaju drzwi stosuje się zamek wpuszczany zapadkowo zasuwkowy.

Oczywiście, tak jak każde drzwi, również drzwi ognioodporne posiadają klamki z rdzeniem stalowym: z tworzywa sztucznego, aluminiowe, mosiężne lub ze stali nierdzewnej.

Drzwi ognioodporne mogą być montowane w szpitalach, bankach, sklepach, budynkach przemysłowych oraz mieszkalnych.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top