Sposoby cyklinowania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposoby cyklinowania

Niejeden patrząc na zarysowaną, uszkodzoną czy starą podłogę drewnianą w swoim budynku mieszkalnym, zastanawia się nad zakupem nowej podłogi. Z takim myśleniem i zamiarem popełnia olbrzymi błąd. Jest na to wyśmienity sposób, aby zmienić starą podłogę na nową i to wcale nie kupując i montując nowej. Mianowicie można dokonać cyklinowania podłogi, a więc jej renowacji.

Cyklinowanie w Gdańsku, cyklinowanie w Toruniu podłogi dokonuje się za pomocą cykliniarki, a pomocniczymi narzędziami mogą być dodatkowo cykliniarka rantowa i polerka. Najlepszym i najprostszym urządzeniem na szlifowanie podłogi jest oczywiście cykliniarka.

Szlifowanie podłogi przeważnie składa się z kilku etapów. Najpierw usuwa się powłokę powierzchni specjalnie do tego przeznaczonym, grubym materiałem, następnie należy wygładzić drewno. Kolejnym krokiem jest polerowanie podłogi. Dokonuje się tego za pomocą polerki, która pracuje na wolnych obrotach. Ostatnim, trzecim krokiem jest wykańczanie podłogi poprzez lakierowanie, olejowanie czy też woskowanie.

Po lakierowaniu, olejowaniu czy też woskowaniu podłogi trzeba dokonać tak zwanego buforowania. Ma ono na celu zmatowienie podłogi, a to oznacza, że podłoga będzie lepiej chroniona przed uszkodzeniami, aniżeli w przypadku gdyby dokonało się tylko lakierowania, olejowania czy też woskowania. Potem podłoga schnie prawie trzy godziny. Ale jest jeszcze jedna uwaga; otóż nie można chodzić po podłodze z trzy, cztery dni. To nie wszystko. To, że dokonało się rewitalizacji podłogi wcale nie oznacza, że nie trzeba już z nim nic uczynić. Żeby podłoga jak najdłużej służyła bez częstszego jej cyklinowania, trzeba ją odpowiednio pielęgnować.

Trzeba bowiem się nauczyć dbać o to, w co zainwestowało się swoje pieniądze, a więc w renowacje podłogi, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Należy uważać, aby nie rozlać jakiejś cieczy czy jakiegoś płynu na podłogę czy parkiet, czy też schody dopiero co odnowione. Jeżeli jednak coś się wylało przez nieuwagę, to trzeba wytrzeć je wilgotną szmatką lub mopem.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top