Rozporządzenie w sprawie wyceny nieruchomości

Rozporządzenie w sprawie wyceny nieruchomości
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Nieruchomości

Nieruchomości są związane z budynkami, gruntami i ich częściami. W Kodeksie Cywilnym można wyszukać trzy rodzaje nieruchomości; gruntowe (część powierzchni ziemskiej, czyli grunt), budynkowe (budynki trwale związane z gruntem) i części budynków (tak zwane nieruchomości lokalowe).
Ogólnie rzecz biorąc, nieruchomości kojarzą się głównie z domami i innymi budynkami, które stoją na danym gruncie. To wszelkie mieszkania, domy wielorodzinne, firmy produkcyjne, zakłady pracy, sklepy i markety itd. Wymieniać można w zasadzie bez końca.
Zakup nieruchomości wiąże się z dosyć dużymi kosztami. Wymagana w tym przypadku jest umowa sprzedaży nieruchomości (w formie aktu notarialnego). Wyróżniamy dwa rodzaje umów; umowa przedwstępna i umowa sprzedaży – zakupu. Coraz więcej mieszkań znajdziemy na rynku pierwotnym , jednak dominuje także rynek wtórny. Nieruchomości wtórne to te zakupione od kogoś, kto korzystał przez jakiś czas z nieruchomości. Rynek pierwotny jest związany z nowym budownictwem i mieszkaniami, które nabywa pierwszy właściciel.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top