Noclegi Kołobrzeg
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Noclegi Kołobrzeg

Kołobrzeg – zywany przez niektórych „Perłą Bałtyku”, jest przepieknym a zarazem największym uzdrowiskiem w Polsce. Szeroka plaża, promenada biegnąca wzdłuż morza służąca tylko i wyłącznie do spacerów, duże nasłonecznienie, czystość wody oraz powietrza z dużą zawartością jodu.

Sprawdź gdzie najtaniej – noclegi Kołobrzeg – pensjonaty, apartamenty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, kempingi.

Mikroklimat i naturalne bogactwa Kołobrzegu takie jak borowina i solanka, wykorzystywane są w leczeniu balneologicznym, fizykoterapii, rehabilitacji i odnowie biologicznej. Kołobrzeg to jednak nie tylko plaża, słońce i woda. Miasto to posiada bogatą historię, o czym świadczą jego zabytki: ratusz, Baszta Prochowa, Bazylika konkatedralna, Muzeum Oręża Polskiego, latarnia morska oraz fortyfikacje twierdzy Kamienny Szaniec. Ponadto niewątpliwą atrakcją miasta są wycieczki statkami pasażerskimi po morzu oraz organizowane rejsy do Skandynawii.

Kołobrzeg jest także prężnym ośrodkiem kulturalnym – od 1967 roku odbywał się tu Festiwal Piosenki Żołnierskiej, funkcjonuje dynamiczna Galeria Sztuki Współczesnej, odbywają się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk; w okresie letnim liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów. W centrum miasta znajduje się hala widowiskowo-sportowa Milenium wraz z hotelem i krytą pływalnią (jedną z najnowocześniejszych w Polsce).

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top