Podróżowanie to wspaniałe doświadczenie, które możemy wspominać latami. Noclegi, wyżywienie mogą być drogie nawet w tak specyficznych miastach jak Łódź. Jest jednak rozwiązanie!
Jaki nocleg wybrać?

Couchsurfing to okazja do zwiedzenia nowego miejsca i poznania ciekawych ludzi bez konieczności dopłacania za drogi hotel lub nawet za hostel. Zasada jest prosta-logujemy się na specjalnej stronie, gdzie komunikujemy kiedy i gdzie będziemy. Czekamy na odpowiedź, a te zazwyczaj trafiają się szybko. Istnieją bowiem ludzie, którzy chętnie przenocują nas przez noc czy dwie za darmo erotyczne zdjęcia.

Nowi przyjaciele?

Sama nazwa oznacza surfowanie po kanapach. Kanapa symbolizuje bowiem tymczasowe noclegi, jakie zdarzają się gdy przykładowo zasiedzimy się u znajomych na imprezie. Wówczas pani domu wręcza nam koc i życy dobranoc. Podobnie dzieje się gdy wyjeżdżamy w obce miejsce. Ktoś, kto oferuje nam bezpłatny nocleg i dach nad głową, często również jest skłonny do oprowadzenia gości po mieście. Takie spotkania bywają bardzo okrywcze,a znajomości niekiedy utrzymują się przez wiele lat.
Kanapa mile widziana

Wysyłając wiadomość o potrzebie takiej „kanapy”, ponieką zobowiązujemy się, że gdy ktoś inny będzie potrzebował pomocy w naszym mieście, być może otrzyma ją właśnie od nas. Nikt nikogo nie zmusza i to jest najfajniejsze! Poza tym, takie miłe noclegi, przywracają nadzieję w bezinteresowną pomoc, o jakiej wielu już zapomniało…

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top