Największe atrakcje Berlina
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Berlin jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miast Europy. W stolicy Niemiec na każdym kroku podziwiać możemy ślady burzliwej historii, jaką ma za sobą to miasto. Na przestrzeni wieków mury tego miasta były świadkami niesamowitych wydarzeń, które odbijały się szeroko na całym świecie. W Berlinie możemy podziwiać style architektoniczne z różnych epok historycznych.
Niezwykle ciekawą budowlą, którą warto zobaczyć będąc w Berlinie jest Berliner Dom, czyli Katedra Berlińska. Została ona wybudowana na przełomie XIX i XX wieku, a jej kształt był inspirowany Bazyliką św. Piotra z Rzymu.
Kolejnym monumentem, którego nie możemy przegapić będąc w stolicy Niemiec jest Brama Brandenburska. Przez wiele osób jest ona uważana za symbol Berlina. Konstrukcja całej Bramy opiera się na sześciu kolumnach doryckich. Budowla ta została wybudowana w XVIII wieku według projektu słynnego architekta.
W centrum Berlina znajduje się Alexanderplatz, który jest centrum berlińskiego życia towarzyskiego i obowiązkowym punktem, jaki odwiedzanym przez wycieczki z całego świata.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top