Maroko
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Maroko

Maroko to niesamowity kraj. Przed starymi murami Szelli położonej na peryferiach stolicy, witają turystów muzycy Gnaua w tradycyjnych marokańskich strojach, prezentują swój pokazowy taniec. Maroko to monarchia konstytucyjna, którą rządzi król Mohammed VI. Państwo uzyskało niepodległość 2 marca 1956 roku. Stolicą Maroka jest Rabat malowniczo płożony nad Atlantykiem, ważny ośrodek kulturalny kraju. Są tam galerie sztuki, Teatr Mohammeda V oraz pierwszy współczesny uniwersytet w kraju. Znajdziemy tam czyste, zadbane aleje i tramwaje.

Nad miastem góruje wieża i meczet Hassana – interesujący punkt zwiedzania. Jest też Chellah – stanowisko archeologiczne przypominające podróżnym o fenickich, rzymskich oraz muzułmańskich korzeniach miasta. Casablanca jest największym miastem i głównym portem Maroka. Uuznawana jest za stolicę ekonomiczną i biznesową kraju, a port w Casablance jest jednym z większych sztucznych portów na świecie i największym w północnej Afryce. Wśród obiektów architektonicznych na uwagę zasługuje też usytuowana na rogu największego parku w mieście katedra Sacré-Coeur – wspaniały przykład architektury mauretańskiej.

Maroko leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, który jest bardzo zróżnicowany. Nadatlantyckie niziny mają łagodny klimat morski, z umiarkowanymi temperaturami i dużymi opadami deszczu. Klimat na południu kraju jest uzależniony od bliskości Sahary. Granicę zachodnią wyznacza linia brzegowa z Atlantykiem, a całe wybrzeże rozciąga się na długości 3500 km.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top