Gdzie kupić dom?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wieś czy miasto? Gdzie kupić sobie dom

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób planujących zbudować dom, zadaje sobie pytanie, czy lepiej zlokalizować go na wsi czy w mieście. W wielu przypadkach przeważają kwestie finansowe i tryb pracy, to ze względu na nie podejmujemy większość decyzji. Gdy w końcu przychodzi taki czas, że nie musimy już na to zwracać uwagi, stoimy przed niełatwym wyborem – gdzie spędzić resztę życia.

Każdy nawet bez przygotowania może śmiało wymienić zalety mieszkania na wsi oraz mieszkania w mieście. Oczywiście miasto miastu nierówne, każdy zawsze odnosić będzie swoje wyobrażenie do miasta, jakie zna, lub w jakim mieszka. Tak samo jest jeśli chodzi o wady, na pewno nikomu nie sprawi trudności wskazanie wad miasta i wsi. Od wieków toczy się „spór” między wsią a miastem. Już literatura i wczesne podania prezentują antagonizmy między mieszkańcami wsi i miasta. W ubiegłych stuleciach to wieś waloryzowana była pozytywnie, jej właśnie przypisywano kultywowanie tradycji, zasad i moralności, miasto było siedliskiem zła, nowej cywilizacji, molochu. Dziś różnice te zacierają się, bo w naszych wyobrażeniach funkcjonuje zupełny obraz wsi, choć są tacy, którzy wciąż myślą stereotypowo.

Coraz mniej prawdziwych drewnianych chat z dawnych lat, rolnictwa z prawdziwego zdarzenia. Obecnie na wsi mamy nowoczesne ogródki, dużo trawy i piękne nowoczesne domy. Wielu z nas ucieka na wieś od zgiełku i hałasu miasta, chyba coraz częściej wymykamy się poza granice miasta choćby na weekend, na kilka dni. Bardzo modna ostatnimi czasy stała się agroturystyka i wyjeżdżanie na wieś w celach rekreacyjnych.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top