Dom na wsi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wiele firm budowlanych otrzymuje sporo propozycji zbudowania domu na obrzeżach miasta. Obecnie coraz bardziej wieś przypomina małe miasteczka, z wyrastającymi jak grzyby po deszczu nowymi lokalami. Miejsc na budowę na nie brakuje, wiele firm ma do zaoferowania dobre lokalizacyjnie miejsca, które cieszą się popularnością, najczęściej znajdujące się tuż pod miastem, blisko drogi łączącej peryferia lub wieś z dużą aglomeracją.

Z jednej strony blisko do pracy, z drugiej namiastka swojskości i kontaktu z naturą. Nie wszystkich oczywiście ciągnie na wieś, miłośników miasta też w Polsce nie brakuje. Miasto to nie tylko stolica, czy duże ośrodki, to także mniejsze kilkunastotysięczne obszary, w których całkiem dobrze się żyje. Uciekamy jednak z kamienic, blokowisk do zamkniętych osiedli, gdzie mamy własny parking, stróża, blisko szkołę, sklep, plac zabaw. Coraz więcej osób wybierających miasto szuka nowych mieszkań w ciekawie zlokalizowanych miejscach. Firmy zajmujące się sprzedażą mieszkań, szukają takich miejsc, w których każdy, kto wybiera miasto, chciałby żyć. Panuje powszechne przekonanie, że ludzie żyjący przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat w mieście, na starsze lata chcą zasmakować odpoczynku na łonie natury i przeprowadzają się na wieś. Niektórzy już zaczynają o tym myśleć, gdy są w kwiecie wieku, budują dom niekoniecznie w centrum metropolii, a właśnie na uboczu, na wsi.

Są także tacy, którzy bez miasta nie wyobrażają sobie życia i choć wiek ich sędziwy to nie chcą rozstawać się z miastem. Ci, którzy wybierają wiejskie klimaty, jednogłośnie mówią, że to miejsce odpoczynku, kontaktu z naturą, spełnienia marzeń o własnym ogrodzie, kominku, drzewach i warzywach. Ci natomiast, którym bliższe jest miasto, akcentują bliskość miejsc kultury, takich jak; kino, tatr, muzeum, tętniące życiem noce, dostępność wszystkiego, co w dzisiejszych czasach człowiekowi potrzebne do życia.

Trzeba także przyznać, że chyba zawsze tak jest, że tęsknimy do tego, czego nie mamy, mieszczuchy pragną odrobiny pokoju i zapachu łąki, a mieszkańcy wsi tętniącej życiem aglomeracji. Na przeszkodzie realizacji marzeń wielu ludziom stoją pieniądze, bo jednak budowa domu, niezależnie czy w mieście czy na wsi, ponosi za sobą duże koszty i często podliczając wszystkie nasze wkłady w inwestycję, wybieramy opcje bardziej opłacalną, a niekoniecznie zawsze bliższą sercu. Ważne jest, by w miejscu, gdzie mieszkamy odnaleźć jego dobre strony, a myśląc o zmianie, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top