Bułgaria
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Bułgaria

Bułgaria zawsze przyciągała turystów, jednak jej największy rozwój zaczął się odkąd jest członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu wiele miast i turystycznych resortów przeszło boom budowlany, a nadmorskie i górskie wakacyjne ośrodki szybko zdobyły popularność wśród wczasowiczów. Zawitały tam różnorodne sklepy i noce życie. Góry zajmują prawie połowę terytorium tego kraju, zaś jego złociste plaże ciągną się wzdłuż Morza Czarnego na przestrzeni ponad 300 kilometrów. Bułgaria to miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku.

Miasteczka i wioski, które zachowały swój urok i kuszą turystów swoją bułgarską gościnnością i przywiązaniem do tradycji i folkloru. Ci którzy cenią sobie wygodę i nowoczesność mają do dyspozycji miasteczka z nowymi apartamentami i studiami. Oprócz złocistych plaż Bułgaria posiada jeszcze wiele innych atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić Sofię – stolicę Bułgarii, gdzie znajduje się wiele muzeów, kościołów, galerii i oper. Będąc w Bułgarii, koniecznie trzeba skosztować wina i owoców w Melniku, zwiedzić stare miasto Plovdiv – drugie co do wielkości w Bułgarii przedzielone rzeką Martisą i odwiedzić świątynię Batchkovo , która znajduje się 8km od miasta Plovdiv.

Na terenie Bułgarii znajduje się 12 bardzo dobrze utrzymanych parków narodowych, są świetnie zagospodarowane i czyste plaże. Na wybrzeżu Morza Czarnego są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych: nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing i parachuting.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

Terminologia

Typy jachtów

Etiopia i Kenia

top