Budowa myjni bezdotykowych

Budowa myjni bezdotykowych (2)Jak działa myjnia bezdotykowa
Myjnie bezdotykowe osiągają galopującą popularność. Powstają już niemal za każdym rogiem, na każdym osiedlu w mieście i na każdej wsi. Korzystamy z nich bardzo często, ponieważ pozwalają na tanie, szybkie i skuteczne umycie naszego auta. Wszystko bez brudzenia się, używania szczotki, gąbki, specjalnych płynów, szamponów i tak dalej.

Aby zgłębić tajniki działania takiej placówki, przyjrzyjmy się najpierw jak wygląda budowa myjni bezdotykowych. Wszystko zaczyna się od ustawienia specjalnej wiaty, w który znajduje się kilka stanowisk do mycia aut. W każdym z nich mamy specjalną lancę, z której pod ogromnym ciśnieniem wylatuje czynnik myjący. Pod betonową wylewką myjni znajdują się specjalne zbiorniki, w których umieszcza się chemikalia do mycia. To właśnie dzięki nim, oraz dużemu ciśnieniu, brud schodzi tak łatwo bez szorowania.

Myjnia jest całkowicie samoobsługowa, dysza myjąca uruchamia się automatycznie po wrzuceniu pieniędzy. Wystarczy wybrać tryb pracy i pokryć dokładnie całe auto czynnikiem myjącym, a następnie spłukać czystą wodą.

Ciekawe wpisy na temat samochodów i motoryzacji:

Author:

Related Post

top